Přebal knihy Knihovníci jako designéři: Případové studie o zlepšování služeb v knihovnách

Pavla Minaříková, Ladislava Z. Suchá (eds.), Alma Leora Culén, Jan Delong, Andrea Gasparini, Roman Novotný

Knihovníci jako designéři: Případové studie o zlepšování služeb v knihovnách

Brožura představuje designové myšlení jako rámec pro navrhování služeb a mapuje příklady využívání výzkumných a designových metod v norských a českých knihovnách. Přečtěte si, jak při návrhu služeb zapojují své uživatele knihovníci a knihovnice z Ústřední knihovny FF MU, Ústřední knihovny ČVUT, jak designový přístup pomohl při návrhu portálu Knihovny.cz či jak hodnotí design služeb knihovna v Třinci. Poslední kapitola se zamýšlí nad výhodami a nevýhodami využívání karetních metodik v designovém procesu.

Klíčová slova: design služeb, knihovny

Profil autora na webu: http://libdesign.kisk.cz

Autorský kolektiv: Pavla Minaříková, Ladislava Zbiejczuk Suchá (editorky), Alma Leora Culén, Jan Delong, Andrea Gasparini, Roman Novotný

Vydáno: 2016

Vydavatel: Masarykova unievrzita

ISBN: ISBN 978–80–210–8359

Bibliografická citace: CULÉN, Alma Leora, Andrea GASPARINI, Roman NOVOTNÝ a Jan DELONG, MINAŘÍKOVÁ, Pavla a Ladislava ZBIEJCZUK SUCHÁ (eds.). Knihovníci jako designéři: Případové studie o zlepšování služeb v knihovnách. 1. vyd. Brno: Masarykova univerzita, 2016.